0

۱۰ استارت آپ پولساز ایران

۱۰ استارت آپ پولساز ایران

10 استارت آپ برتر ایران

ایجاد یک استارت آپ موفق و پولساز در بازار رقابتی امروز کار اسانی نیست. هر چند بسیاری از افراد شکست خورده در این مسیرها از بهانه هایی مانند کمبود بودجه اولیه، عدم دسترسی به امکانات لازم، عدم حمایت مسئولین و دست اندرکاران و از این قبیل برای توجیه شکست های خود استفاده می نمایند، اما مرور لیست ۱۰ استارت آپ پولساز ایران این بهانه ها را کاملا رد می نمایند. دنیای اینترنت و فضای مجازی در قرن حاضر زندگی بشر تبدیل به یک قدرت بزرگ برای کاربران شده است. استفاده و یا عدم استفاده از این فضا شمشیر دولبه است. افراد بدون سرمایه های سنگین و تنها با ایده پردازی و برنامه ریزی درست با استفاده از قدرت این ابزار می توانند قله های موفقیت را طی کنند و عدم توجه به امکانات این فضا می تواند بزرگترین شرکت ها و کسب و کارها را به کسب و کاری ورشکسته تبدیل نماید.

در این مقاله قصد داریم ۱۰ استارت آپ پولساز ایران را با هم بررسی کرده و اطلاعات بیشتری از آنها در اختیار کاربران قرار دهیم. استفاده از این اطلاعات می تواند به عنوان یک تجربه موفق در شروع استارت آپ ها بسیار مفید واقع شوند.

 

دیجی کالا

احتمالاً اگر در هر سایتی به دنبال لیست ۱۰ استارت آپ پولساز ایران باشید، دیجی کالا می تواند صدرنشین همه آنها باشد. اخبار و شایعات بسیار زیادی درباره این استارت آپ در فضای مجازی وجود دارد. از اسپانسرینگ شخصیت های ثروتمند داخلی گرفته تا سرمایه گذاری های شرکت های بزرگ چینی و روسی از این قبیل شایعات هستند. اما چیز یکه درباره دیجی کالا واضح و مبرهن است، طی کردن آرام آرام و قدم به قدم پله های ترقی توسط آن می باشد. دیجی کالا در اوایل دهه نود شمسی توسط دو برادر با ایده گیری از سایت های مشابه خارجی مانند آمازون پایه ریزی شد و در سال ۱۳۸۵ با ۵ کارمند و یک سایت بسیار کوچک کار خود را شروع کرد.

دیجیکالا

اکنون بعد از گذشت چند سال از عمر این سایت، با اهتمام و تلاشی که سازندگان آن داشته اند، ارزش گذاری این سایت در منابع اینترنتی اعداد عجیب و غریبی را نشان می دهد. تعداد کاربران آنها به بیش از ۲۵۰۰ نفر افزایش یافته و آنها سبد فوق العاده عظیمی از محصولات را برای همه کاربران ایرانی در سرتاسر کشور فراهم آورده اند. سایت دیجی کالا در سال های اخیر حتی تبدیل به یک منبع تعیین و مقایسه قیمتی نیز برای کاربران ایرانی شده است. این سایت فروشگاهی در حال حاضر بیش از ۵۰۰ هزار بازدید در طول روز داشته و سرمایه های در گردش آنها در طول یک روز به بیش از یک میلیارد تومان افزایش یافته است. به راحتی دیجی کالا را می توان در میان ۱۰ استارت آپ پولساز ایران به عنوان بهترین انتخاب کرد.

 

آپارات

سایت تماشای ویدئو آپارات نیز استارت آپی مشهور در ایران است. ایده اصلی این سایت و استارت آپ نیز از سایت های خارجی برگرفته است. یوتیوب مشابه خارجی قدرتمند آپارات است. البته به دلیل ممنوعیت ها و محدودیت هایی که یوتیوب و سایر سایت های پخش ویدئو در ایران برای کاربران دارد، آپارات با سرعت بسیار بالایی رشد کرده و تبدیل به یک استارت آپ غول در ایران شده است. از این رو این سایت نیز همیشه در بین ۱۰ استارت آپ پولساز ایران مشاهده می شود. آپارات تازه در حال طی کردن سن ۱۰ سالگی خود در ایران است.

 

آپارات

هر چند مانند همه استارت آپ های موفق در ایران و در جهان به دنبال برند آپارات نیز شایعاتی از قبیل حمایت های دولتی وجود دارد، اما به هیچ وجه نمی توان تلاش و پیاده سازی ایده آن را توسط مدیران آن نادیده گرفت. در حال حاضر کاربران برای مشاهده هر ویدئوی آموزشی، سرگرمی و یا هر موضوع دیگری می توانند از امکانات آپارات استفاده نمایند.

 

علی بابا

صنعت گردشگری همیشه یکی از پرمخاطب ترین صنایع در جهان بوده است. مدیران علی بابا نیز با اطلاع از این اصل بزرگ، اقدام به راه اندازی شرکت هواپیمایی و جهانگردی علی بابا نمودند. این استارت آپ در حال حاضر برگزار کننده بیشترین میزان تور مسافرتی در داخل و خارج از ایران برای کاربران ایرانی است. ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات جهانگردی و هواپیمایی با استانداردهای جهانی باعث شده تا روز به روز این برند با ارزش تر و محبوب تر از قبل شود. هر ایرانی احتمالاً برای سفرهای داخلی و خارجی خود از خدمات علی بابا اعم از تهیه بلیط اتوبوس، هواپیما یا قطار بهره برده اند.

علی بابا

 

جاباما

 جاباما یکی دیگر از استارت آپ های موفق ایرانی در زمینه جهانگردی و صنعت توریست می باشد. این استارت آپ نیز در سال های اخیر با توسعه و رشد فزایند های که داشته به جمع ۱۰ استارت آپ پولساز ایران راه یافته است. این شکت با ثبت قرارداد با هتل ها و مسافرپذیرهای مختلف در سرتاسر ایران در حال حاضر یکی از بهترین روش ها برای رزرو جا برای مسافران است. تمام خدمات جاباما برای مسافران اعم از رزرو، کنسلی، تسویه و همه مراحل به صورت اینترنتی در سایت جاباما در دسترس مسافران قرار دارد.

جاباما

تخفیفان

ایده استارت آپ تخفیفان نیز یکی از ایده های جذاب در جهان است که در ایران نیز کاملا موفقیت آمیز بوده است. این استارت آپ به قدری موفق بوده که چندین مورد مشابه از آن نیز به موفقیت های خوبی در این زمینه رسیده و خدمات تخفیف را برای کاربران فراهم می آورند. تخفیف یکی از خواسته های همیشگی کاربران است. تمرکز روی این مسئله باعث شده تا استارت آپ تخفیفان همیشه و در هر شرایط اقتصادی جذابیت خود را برای کاربران داشته باشد. البته برای ایجاد استارت آپ هایی مانند سایت های تخفیف نیاز به پشتکار و تلاش زیادی در سال های ابتدایی خواهید داشت که مدیران تخفیفان به خوبی از عهده آن برآمده اند.

تخفیفان

لندو

ارائه خدمات خرید اقساطی یکی از خدمات مورد توجه کاربران در فضای مجازی می باشد. افزایش قیمت های روز افزون تجهیزات و لوازم مورد استفاده کاربران باعث شده تا بسیاری از افراد به دنبال دریافت خدمات خرید اقساطی باشند. استارت آپ های زیادی در این زمینه در ایران تأسیس شده  و در حال حاضر در حال فعالیت می باشند. لندو بهترین و قدرتمندترین استارت آپ فروش اقساطی در ایران است که در سال ۱۳۹۴ شروع به فعالیت کرده و اکنون کاملا شناخته شده است. قراردادهای این مراکز با بسیاری از فروشگاه های بزرگ داخلی و اینترنتی جذابیت آن را در بین کاربران چند برابر کرده است. البته اگر از کاربران قدیم این استارت آپ باشید، احتمالاً آن را با برند ایران رنتر بشناسید. این استارت آپ نیز از جمله ۱۰ استارت آپ پولساز ایران محسوب می گردد.

لندو - ایران رنتر

بیمیتو

صنعت بیمه نیز یکی از صنایع پرطرفدار در میان کاربران است. بیمیتو با ورود به این صنعت و شروع یک استارت آپ با ایده جذاب خود را در میان ۱۰ استارت آپ پولساز ایران قرار داده است. اصلی ترین خدمات این وب سایت این است که کاربران آن دیگر برای دریافت خدمات بیمه نیازی به مراجعه به سایت ها و نمایندگی های تک تک بیمه نامه ها نداشته و با استفاده از اپلیکیشن و سایت بیمیتو می توانند این خدمات را با هم مقایسه کرده و اقدام به انتخاب بهترین گزینه نمایند.

بیمیتو

فرانش

آموزش آنلاین و ویدئویی نیز یکی دیگر از خدماتی است که استارت آپ های زیادی در ایران برای آن راه اندازی شده است. این خدمات به دلیل اهمیت بالای آموزش، از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در میان استارت آپ های مربوط به آموزش آنلاین، فرانش جایگاه محکمی برای خود ساخته و توانسته با خدماتی که در سال های اخیر ارائه نماید، خود را در بین ۱۰ استارت آپ پولساز ایران جای دهد.

ژاکت

خدمات طراحی سایت و ابزارهای دیجیتال نیز با سرعت بسیار بالایی در ایران در حال پیشرفت هستند. استارت آپ های بسیار زیادی هم در این زمینه ها در سال های اخیر شروع به کار کرده و با استفاده از ایده های سایت های کشورهای خارجی به موفقیت های زیادی رسیده اید. تولید و فروش افزونه های طراحی سایت، قالب های سایت و از این قبیل خدمات، استارت آپ ژاکت را تبدیل به یکی از ۱۰ استارت آپ پولساز ایران نموده است.

ژاکت

مو تن رو

ایده فروشگاه اینترنتی با وجود بسترسازی های اولیه در ایران، همچنان یکی از ایده های جذاب برای استارت آپ ها محسوب می شود. مو تن رو یک فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی و بهداشتی است که با ارائه خدمات عالی تبدیل به یک بستر عالی برای خریداران این لوازم در ایران شده است. مو تن رو هم در سال های اخیر با افزایش سرمایه گذاری خود در این عرصه تبدیل به یکی از ۱۰ استارت آپ پولساز ایران شده است.

موتن رو

 

ارسال دیدگاه