0

۱۸ مزیت داشتن وبسایت برای کسب و کارهای کوچک

۱۸ مزیت داشتن وبسایت برای کسب و کارهای کوچک

18 مزیت داشتن وبسایت برای کسب و کارهای کوچک

 

داشتن یک وبسایت برای کسب‌وکار، مانند داشتن آدرسی مشخص و معین جهت مراجعات حضوری شرکت است، لذا علاوه بر اینکه به کسب‌وکارتان اعتبار می‌دهد، حس اعتماد و اطمینان نسبت به کسب‌وکارتان را در مشتریان بوجود خواهد آورد. اگر شما هم صاحب بیزینسی هستید و یا حتی اگر به دنبال رونق کسب‌وکارتان‌ می‌باشید، اما هنوز به فکر ایجاد وبسایتی نبوده‌اید، شاید احتمالا از مزایای داشتن وبسایت برای کسب‌وکارتان بی‌اطلاعید. در این مقاله۱۸  مزیت داشتن وبسایت برای کسبوکارهای کوچک را بررسی خواهیم نمود.

۱۸  مزیت داشتن وبسایت برای کسب وکارهای کوچک

از ابزارهای قدرتمند بازاریابی، وبسایت‌ها هستند، بنابراین داشتن یک وبسایت خوب و مناسب در دنیای رقابتی امروز، مزیتی فوق‌العاده محسوب می‌شود. یک وبسایت می‌تواند به شما در بهبود چهره کسب‌کارتان نزد مشتریان و رقبا کمک کند. داشتن وبسایت مزایای بسیاری دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به افزایش فروش، معروفیت نام تجاری و بهبود خدمات مشتری اشاره نمود.

اما باوجود اینکه داشتن یک وبسایت برای کسب‌وکارها مزایای فراوانی دارد، با کمال تعجب می‌توان دید که تقریباً حدود ۳۵٪ – ۴۰٪ از کل کسب‌وکارهای کوچک، فاقد وبسایت هستند.

در ادامه ۱۸ مزیت داشتن یک وبسایت برای کسب‌وکارهای کوچک که تاکنون ممکن است به آن‌ها حتی فکر هم نکرده باشید را در نظر گرفته‌ایم، با مطالعه‌ی این موارد بیشتر به ضرورت وجود وبسایت برای بیزینس‌ها پی خواهید برد.

۱۸  مزیت داشتن وبسایت برای کسبوکارهای کوچک

بهبود اثربخشی تبلیغات‌

قراردادن آدرس وبسایت‌ برروی هرگونه مطلب تبلیغی و تبلیغاتی، باعث بهتر دیده شدن کسب‌وکارتان توسط  مشتریان وفادار و بالقوه خواهد شد و در اینصورت مشتری ترغیب می‌شود تا از سایت و محصولات شما جهت براورده نمودن نیازهای خود بازدید نماید، که این امر خود باعث افزایش فروش و در نتیجه رونق کسب‌وکارتان خواهد شد.

صرفه‌جویی در هزینه‌های چاپ و توزیع تبلیغ

یک وبسایت می‌تواند به‌عنوان یک بروشور یا کاتالوگی آنلاین که در هر زمان قابل تغییر یا به‌روزرسانی است، عمل نماید. اگر از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می‌کنید، می‌توانید خیلی سریع و بدون هیچگونه هزینه‌ای، تغییرات و به‌روزرسانی‌ها را انجام دهید. لذا با داشتن یک وبسایت انعطاف پذیر، قادرید بدون هیچ هزینه‌ای محتوای جدیدی اضافه نمایید.

دسترسی آسان به مشتریان جدید

مشتریان شما به راحتی می‌توانند با استفاده از آدرس اینترنتی یاURL ، کسب‌وکار و محصولاتتان را به دوستان و آشنایان خود معرفی نمایند. همچنین بازدیدکنندگان تصادفی که از طریق جستجوی آنلاین وارد سایت شما می‌شوند، در صورت یافتن آنچه که به دنبال آن بوده‌اند، در کنار شما خواهند ماند. موتورهای جستجو ابزارهای قدرتمندی هستند و ابزارهای بهینه‌سازی موتورهای جستجو یک راه فرصت برابر برای دیده شدن می‌باشند.

استفاده و به‌روزرسانی آسان مطالب

از طریق یک وبسایت، بسیار راحت و بسرعت، به شکلی رایگان می‌توانید آخرین محصولات و خدمات خود را معرفی و ارائه دهید و حتی قادرید تا مشتریان‌تان را نیز از این تغییرات مطلع نمایید که این یک ویژگی و امتیازی مثبت محسوب می‌شود.

 بهبود بهره‌وری کسب‌و کار

یک وبسایت باعث افزایش بهره‌وری شرکت شما خواهد شد، زیرا برای توضیح جزئیات محصولات و یا خدمات به مشتریان، زمان کم‌تری صرف خواهید کرد، تنها به این دلیل که تمام این اطلاعات، روزانه و ۲۴ ساعته در وبسایت موجود و خیلی راحت  به‌روزرسانی می‌شوند.

آموزش به مشتریان

وبسایت شما می‌تواند در مورد محصولات و خدمات‌تان مشاوره رایگان ارائه دهد. این خدمات و اطلاعات می‌توانند در هر ساعتی از شبانه‌روز، و بصورتی مداوم صورت گیرند.

گسترش بازار فعالیت کسب و کارتان

اینترنت به مشاغل این امکان را می‌دهد تا موانع جغرافیایی و مسافتی را از بین ببرند، در اینصورت کسب‌وکار و محصولات‌تان از هرجای دنیا توسط مشتری بالقوه‌ای که دارای ارتباطی اینترنتی باشد، قابل مشاهده و در دسترس خواهد بود. همچنین می‌دانیم که فروش آنلاین و اینترنتی محصولات، هم برای شما که صاحب بیزینس هستید و هم برای مشتریان که خواستار محصولات و خدمات شما هستند، ارزان‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

افزایش اعتبار در بازارهای محلی کسب‌و کارتان

داشتن یک وبسایت فرصتی عالی برای معرفی شما و کسب وکارتان به افراد است و حتی باعث گسترده‌تر شدن روابط تجاری‌تان می‌شود. بنابراین می‌توانید دسترسی محلی فروشگاه خود را به مصرف‌کنندگان در سراسر جهان گسترش دهید.

تبلیغ و فروش محصولات و خدمات

از طریق وبسایت می‌توانید عکس‌ها و توضیحات مفصلی از محصولات یا خدمات خود ارائه دهید. همچنین توضیح می‌دهید که چرا محصولات یا خدمات شما برتر از محصولات سایر رقبا هستند. به بازدید کنندگان نشان می‌دهید که محصولات یا خدمات شما چگونه می‌توانند به آن‌ها در زندگی شخصی یا حرفه‌ای‌شان کمک کنند.

ترویج و رونق کسب‌و کار

مشتریان وفادار و مشتریان بالقوه‌ی شما در خارج از خانه نیز، قادرند شما و کسب‌وکارتان را از طریق وبسایت تجاری‌تان پیدا و دنبال نمایند. شماره تلفن، آدرس و اطلاعات زیاد دیگری از طریق وبسایت قابل دسترس است که این خود، به اعتمادسازی هرچه بیشتر کمک می‌کند.

 

بهترین گزینه در حین جابجایی شرکت و دفتر، داشتن یک وبسایت جهت حفظ مشتریان است.

 

جابجایی محل کسب‌وکار، یکی از مشکلاتی است که در روش‌های سنتی کسب‌وکار به چشم می‌خورد و در موارد زیادی این امر باعث کاهش رونق بیزینس نیز می‌شد. در صورتیکه قصد دارید محل کسب‌وکارتان را تغییر داده و به مکانی جدید منتقل شوید، مشتریان‌تان از طریق آدرس وبسایت تجاری شما به راحتی می‌توانند شما را بیابند، زیرا اطلاعات مربوط به ابزار اصلی بازاریابی شما یعنی وبسایت‌تان به راحتی می‌تواند ‌تغییر پیدا کرده و به روز شود. وبسایت شما انعطاف‌پذیر است و اگر بهینه‌سازی موتور جستجو به درستی انجام شود، تجارت شما در معرض بازدیدکنندگان آنلاین قرار خواهد گرفت که به رونق کسب‌وکارتان منجر خواهد شد.

ابزاری عالی برای کشف کارمندان جدید

شما می‌توانید فرصت‌های شغلی را برای موقعیت‌های موجود ارسال نمایید و متقاضیان نیز با بررسی و تحقیق درباره شرکت‌تان می‌توانند بصورت آنلاین و از طریق وبسایت اقدام کنند.

ایجاد یک هویت اینترنتی برای بیزینس شما

نام دامنه شما (www.yourcompany.com) یک هویت تجاری آنلاین قدرتمند ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانید یک آدرس ایمیل شخصی برای شرکت، خود و کارمندان خود تنظیم کنید. این امر در ساخت برند شما بسیار مفید خواهد بود.

تنظیم ایمیل آدرس‌ها جهت ارتباط با مشتریان

می‌توانید یک آدرس ایمیل شخصی برای شرکت، خود و کارمندان خود تنظیم نمایید و اگر هم سیستمی را برای پذیرش ایمیل در سایت خود تنظیم کرده‌اید، می‌توانید به روزرسانی‌ها، اعلان‌ها، فروش و ساعات تعطیلی فروشگاه را برای مشتریان خود ارسال کنید.

با افزودن فرم‌های تماس و اقدام به ثبت‌نام در وب سایت‌تان، می‌توانید مجموعه‌ای از آدرس‌های ایمیل را بصورت خودکار به لیست ایمیل خود اضافه کنید. ایجاد محتوا و نوشتاری خوب و بهینه‌شده، بازدیدکنندگان را وادار به خرید و تبدیل به خریداران وفادار می‌کند.

ایجاد ارتباطات دو طرفه

مشتریان می‌توانند بسرعت و خیلی راحت با شما در ارتباط باشند و در مورد محصولات و خدمات مختلف ارائه شده توسط شما، نظرات خود را اعلام نمایند و یا در مورد محصولات موجود سوال نمایند.

لذا با داشتن یک وبسایت می‌توانید از تجربه‌ها و انتقادات دیگران، در زمینه‌های خرید محصولات و نحوه‌ی ارسال و غیره، در جهت افزایش فروش و بهبود کیفیت محصولات استفاده کنید.

تحقیقات اولیه بازار بصورت ارزان و به‌صرفه

می‌توانید از نظرسنجی بازدیدکنندگان و نظرسنجی‌های آنلاین برای داشتن مشتریان بیشتر و کنترل کسب‌وکارتان استفاده نمایید.

ایجاد شهرت و اعتبار

با اثبات و نشان دادن دانش و تخصص خود در حوزه کاری‌تان، بعنوان یک متخصص ظاهر شوید و متخصص بمانید. پست‌ها و مقالات مختلف آموزشی در وبسایت بارگذاری نمایید تا مشتریان درک بهتری از شغل و پیشنهادات شما داشته باشند.

بهبود خدمات به مشتری و توجه به رضایتمندی مشتریان

شاید مهمترین مزیت داشتن یک وبسایت تجاری کوچک، بهبود خدمات به مشتری است. درخواست‌های اطلاعاتی و پیشنهادات مشتریان بلافاصله از طریق فرم‌های آنلاین پردازش شده و بصورت خودکار به آن‌ها پاسخ داده می‌شود. خرید و فروش‌های ویژه و دریافت پاداش را می‌توان در یک سایت قرار داد و از طریق ایمیل و پیام‌های متنی این موارد را اطلاع‌رسانی نمود. نظرات و نگرانی‌های مشتریان می‌توانند بصورت آنلاین دریافت شوند و سپس سریعاً در رفع آن‌ها می‌توان اقدام نمود.

 

۱۸  مزیت داشتن وبسایت برای کسب و کارهای کوچک

علاوه بر موارد بالا پردازش اطلاعات نیز بسیار مهم است. اگر تمام تلاش خود را در داشتن یک وبسایت کسب‌و کار مناسب بکار بندید، اما زمان لازم برای تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده‌ها را در نظر نگیرید، چگونه متوجه خواهید شد که آیا این تلاش‌ها در جهت رونق کسب‌و کارتان مفید واقع شده یا خیر. بنابراین افزودن یک ابزار تحلیلی مناسب مانند Google Analytics، که ابزاری بسیار قدرتمند است، کمک شایانی به شما خواهد نمود. این ابزارها اطلاعات زیادی درمورد تعداد بازدید کنندگان، لوکیشن‌ها، آمار جمعیتی و خیلی موارد دیگر به شما می‌دهد. بدون وبسایت‌ها، شما قادر به ردیابی این اطلاعات نخواهید بود.

کلام پایانی

با بیان ۱۸  مزیت داشتن وبسایت برای کسبوکارهای کوچک، سعی کنید دیگر فرصت و زمان را از دست ندهید و به فکر راه‌اندازی یک وبسایت برای کسب‌و کار خود باشید و ایجاد آن را هزینه‌ای اضافی برای خود ندانید، چون آینده از آن کسانی است که از امروز به فکر هستند.

 

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه